Økonomisk og bæredygtig varme gjort simpelt

Bodils mission

 Fremtidens grønne og energirigtige løsninger eksisterer allerede i dag. Hos Bodil Energi, er vi på en mission om:

  • At gøre dit hjem mere klima- og energivenligt
  • At sikre, at du bruger færre penge på opvarmning
  • At sikre den bedste information, kvalitet og kundeservice

Det kalder vi god energi!

Bodil Energi er et samarbejde mellem erfarne installatører og grønne iværksættere – støttet af Nordea – med ønsket om at gøre grøn varme tilgængelig for alle danskere. Vi er gået sammen for at hjælpe danske boligejere, foreninger, og små og mellemstore virksomheder med at finde og få installeret miljørigtige varmeløsninger og energirenoveringsydelser let og billigt.

Det skal ikke længere være svært og dyrt at skifte til en mere miljøvenlig måde at opvarme sit hus på. Med nye varmepumpeteknologier, regeringens incitamenter og Bodil Energis end-to-end service er det nu lettere og mere økonomisk nogensinde før at få en bæredygtig og smart løsning til at opvarme store som små huse.

Mød teamet

Cofounder Niklas

Niklas Frijs-Madsen
Direktør
Niklas@bodilenergi.dk

Jonas - Bodil Energi

Morten Bay Wirenfeldt
Head of Energy Engineering 
Morten@bodilenergi.dk

Thomas Houmølle-Præstholm
Head of Software Engineering
Thomas@bodilenergi.dk

Energiteknolog

Mikkel Andersen
Energirådgiver
Mikkel@bodilenergi.dk

Energirådgiver

Emil Tang Christiansen
Energy Graduate
Emil@bodilenergi.dk

Susie Akademiingeniør

Susie Frederiksen
Bygningsfysiker
Susie@bodilenergi.dk

Luna - Bodil Energi

Luna  Gyalokay
User experience
Luna@bodilenergi.dk

Jacob Bestyrelse

Jacob Madsen
Bestyrelsesformand
Jam@kring.com

Vores samarbejdspartnere

Fordele ved at vælge Bodil Energi til din varmepumpe-installation og service  

 

R

Få en komplet proces og pakke uden skjulte omkostninger

R

Få gavn af reduceret elafgift og tilskud - vi hjælper dig!

R

Få varmepumpen finansieret let og billigt gennem vores finansielle partner

R

Få kompetent og troværdig rådgivning om, hvad der passer til dit forbrug og hus

Ledige stillinger hos Bodil Energi

Vi leder hele tiden efter dygtige og passionerede medarbejdere. Se vores åbne stillinger, eller søg uopfordret på hej@bodilenergi.dk

Adresse og Kontaktinfo

Ragnagade 7, 2100 København Ø
Danmark

+45 71 74 18 41
Telefontider: 9-17 alle hverdage

hej@bodilenergi.dk

Data og privatlivspolitik

CVR:  41246421

VE godkendt Installatør

Bliv ringet op af en af vores energikonsulenter

Skriv din email og telefonnummer, så vil en energikonsulent kontakte dig til en uforpligtende samtale.

Eller tag selv kontakt på: 
+45 31 10 69 72 
Hej@bodilenergi.dk

Tak for din interesse i Bodil! Vi har modtaget dine oplysninger og en af vores energikonsulenter vil kontakte dig inden for 48 timer.