Økonomisk og bæredygtig varme gjort simpelt

Bodils mission

Fremtidens grønne og energirigtige løsninger eksisterer allerede i dag. Hos Bodil Energi, er vi på en mission om:

  • At gøre dit hjem mere klima- og energivenligt
  • At sikre, at du bruger færre penge på opvarmning
  • At sikre den bedste information, kvalitet og kundeservice

Det kalder vi god energi!

Bodil Energi er et samarbejde mellem erfarne installatører, grønne iværksættere, og en finansiel institution med ønsket om at gøre grøn varme tilgængelig for alle danskere. Vi er gået sammen for at hjælpe danske husejere med at finde og få installeret miljørigtige varmeløsninger let og billigt.

Det skal ikke længere være svært og dyrt at skifte til en mere miljøvenlig måde at opvarme sit hus på. Med nye varmepumpeteknologier, regeringens incitamenter og Bodil Energis service er det nu lettere og mere økonomisk end nogensinde før at få en bæredygtig og smart løsning til at opvarme store som små huse.

Mød teamet

Cofounder Niklas

Niklas Frijs-Madsen
Direktør & Medstifter
Niklas@bodilenergi.dk

Jonas - Bodil Energi

Jonas Damm
Forretningsudvikler
Jonas@bodilenergi.dk

Mikkel Andersen
Energirådgiver
Mikkel@bodilenergi.dk

Energiteknolog

Kasper Nielsen
Energirådgiver
Kasper@bodilenergi.dk

Energirådgiver

Martin Siggaard
Energirådgiver
Martin@bodilenergi.dk

Susie Akademiingeniør

Susie Frederiksen
Bygningsfysiker
Susie@bodilenergi.dk

Luna - Bodil Energi

Luna  Gyalokay
User experience
Luna@bodilenergi.dk

Jacob Bestyrelse

Jacob Madsen
Bestyrelsesformand
Jam@kring.com

Vores samarbejdspartnere

Ledige stillinger hos Bodil Energi

Vi leder hele tiden efter dygtige og passionerede medarbejdere. Se vores åbne stillinger, eller søg uopfordret på hej@bodilenergi.dk

Adresse og Kontaktinfo

Ragnagade 7, 2100 København Ø
Danmark

+45 71 74 18 41
Telefontider: 9-17 alle hverdage

hej@bodilenergi.dk

Data og privatlivspolitik

CVR:  41246421

VE godkendt Installatør

Bliv ringet op af en af vores energikonsulenter

Skriv din email og telefonnummer, så vil en energikonsulent kontakte dig til en uforpligtende samtale.

Eller tag selv kontakt på: 
+45 31 10 69 72 
Hej@bodilenergi.dk

Tak for din interesse i Bodil! Vi har modtaget dine oplysninger og en af vores energikonsulenter vil kontakte dig inden for 48 timer.